Mevlid-i Nebi Programı

Camide ( 7G , 6F vs)

  1. Kuranı Kerim tilaveti (D.H)
  2. Mevlid Kandili hakkında. (ZG-EMK)
  3. İlahi (Sen Uzaklarda Değil Hep Bizimlesin) (ŞK)
  4. Vaizeler
  5. Tr Koro (AU, EY,SY, HA,ABD)
  6. Şiir (Seccaden Kumlardı) 6F
  7. Ar Koro (Gamerun, Ya İmamerrusl) (MJ,TS,RD,MS,AS,İH,HT)
  8. Dua
  9. Taleal Bedru

 

 

Okulda

(A. İngilizce ezgi:

B:İşaret Dili Ya Nebi Selam Aleyke https://www.youtube.com/watch?v=dNYquCxcQCc

C: efendimizin hayati cemiyet küçüklere

D:  veda hutbesi cemiyet . 

 

E: seccaden kumlardi yedi.

F:sunneti seniyye piyes

G: Sirke bal deneyi  (İbni Ömer (r.a.) rivayet ediyor. (Resulullah (sav) buyurdular ki: “Ahlâksızlık, sirkenin balı bozduğu gibi güzel ameli bozar.” (Camiussağir – 4722))

 

 

Pano ( Her zümre kendi cümlesini bir kartona pastel boya-keçeli boya vs ile her harf yaklaşık 4cm olacak şekilde büyük büyük yazıyor. Bir kartona sığmayabilir. Cümleyi 3e dörde bölerek paylaşın. Kağıt boylarınız a4 boyutunda olsun. Bazı arkadaşlar kağıda cumleleri yazarken bazıları da kağıtlara renkli süslemeler yapabilir. Hayvan konusu geçerken köpek resmi, metnin içeriğine göre çocuklar kalpler balonlar, kuş, ayakkabı ve bağcığı, yavru köpekler ve anneleri, ezan minare , yemek resimleri,secde gözyaşı, el dil vs… resimlerini gruptaki diğer öğrenciler istedikleri boyuttaki kağıtlarına cizebilirler. (Ama metnin olduğu kagitların boyu sabit olsun:a4 boyutu.  Bu kağıtları  bir ipe koridor boyunca mandallayacagiz insallah)

A.SENİ SEVDİM EFENDİM…(2kisi)

B.Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim.( 3kisi)

C.Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde…(2)

Ç.Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, merhameti sevdim, hayvanları sevdim..(3)

D.“Benim çocuğum yok,ardımdan okuyacak kimse olmayacak” diye ağlayan Hz.Bilal’i, “Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak” diye teselli edişini sevdim.(4)

E.Bir gün,oturarak namaz kıldığını gören Ebu Hureyre’nin “Ey Allah’ın elçisi, hasta mısın?” sorusuna, “Hayır, açım!” deyişinde teslimiyetini sevdim.(4)

F.O kadar uzun süre hiç aç kalmadım ben ama, kızın Hz.Fatma’ya, “Vallahi kızım,üç gündür baban bir şey yememiştir.” sözündeki sabrını  sevdim.(3)

G.“Beni nasıl seviyorsun?” diye soran Hz.Ayşe’ye, “kördüğüm gibi” cevabını… Ve zaman zaman “kördüğüm ne alemde?” sorusuna, “ilk günkü gibi” deyişini sevdim.(3)

H.Sevgili kızın Hz.Fatma,her yanına girdiğinde,ayağa kalkıp karşılamanı, “hoşgeldin kızım” diye öpmeni, elinden tutup,yanına oturtmanı sevdim.(3)

I.Hz.Ali ile Hz.Fatma’yı evlendirirken,ikisini karşına alıp, “Ey Ali, kızımı sana cariye olarak veriyorum, ama unutma, sen de onun kölesisin” deyişini sevdim.(3)

İ.Mirâc’a çıktığında, Allah Teala, “Seni ne ile şereflendireyim?” dediğinde, “Beni Sana kullukla şereflendir” deyişini sevdim.(3)

J.Yine mirâçta Rabbim “İste! Ne isteğin varsa vereyim” dediğinde, secdeye kapanıp, gözyaşlarıyla “Senden ümmetimi istiyorum” deyişini sevdim.(4)

K.Yüce Dost’a giderken, “Sizi kevser ırmağı başında bekleyeceğim. Bana kavuşmak isteyen, elini ve dilini kötülüklerden çeksin.” deyişini sevdim.

L.Ve Rabbimizin, “Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir,merhametlidir (Tevbe-128) deyişiyle, seni sevdim.

M.Ve Rabbimizin, “Şüphesiz ki, Allah ve melekleri, Peygamber’e çokça salât ederler (överler,yüceltirler). Ey müminler! Siz de O’na salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.”(Ahzab-56) buyurmasıyla, seni yürekten sevdim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.